Język Angielski

Atrakcje turystyczne Londynu

6 lat temu

Zobacz slidy

Atrakcje turystyczne Londynu - Slide 1
Atrakcje turystyczne Londynu - Slide 2
Atrakcje turystyczne Londynu - Slide 3
Atrakcje turystyczne Londynu - Slide 4
Atrakcje turystyczne Londynu - Slide 5
Atrakcje turystyczne Londynu - Slide 6
Atrakcje turystyczne Londynu - Slide 7
Atrakcje turystyczne Londynu - Slide 8
Atrakcje turystyczne Londynu - Slide 9
Atrakcje turystyczne Londynu - Slide 10
Atrakcje turystyczne Londynu - Slide 11
Atrakcje turystyczne Londynu - Slide 12

Treść prezentacji

Slide 1

Atrakcje turystyczne Londynu.

Slide 2

Tower of London Tower of London- jest budowlą pełniącą niegdyś funkcje obronne jak i pałacowe. Jakkolwiek budynek był także więzieniem, miejscem egzekucji, mennicą, arsenałem i skarbcem. Obecnie ulokowane są tu klejnoty koronne o bezcennej wartości.

Slide 3

Big Ben Początkowo nazwa Big Ben odnosiła się do dzwonu z Wieży św. Szczepana, zwanej również Wieżą Zegarową należącą do Pałacu Westminsterskiego. Dziś nazwa Big Ben odnosi się często zarówno do dzwonu, jak i zegara i samej Wieży. Inauguracja otwarcia odbyła się 31 maja 1859 roku. Zegar jest największym zegarem w Wielkiej Brytanii.

Slide 4

Katedra Świętego Pawła Katedra Świętego Pawła -znajduje się w centrum Londynu nazywanym The City. Jej budowa trwała w latach 1675 - 1710. Katedra charakteryzuje się monumentalną kopułą.. We wnętrzu katedry znajduje się kilka galerii sztuki.

Slide 5

Most Tower Bridge Most Tower Bridge -przecinający Tamizę stał się symbolem Londynu. Środkowa część składa się z dwóch zwodzonych przęseł mostu podnoszących się w ciągu 90 sekund. Zwieńczone pinaklami wieże oraz pomost kryją mechanizm służący do podnoszenia ruchomych przęseł. Są one unoszone by umożliwić przepłynięcie dużych statków lub z powodu specjalnych okoliczności. W wieżach mostu znajduje się muzeum jego historii, a z górnego pomostu, obecnie otwartego dla turystów roztacza się piękny widok na rzekę Tamizę

Slide 6

Opactwo Westminsterskie Opactwo Westminsterskie -jest kompleksem budowli, położonych nad Tamizą. Znajdują się tu m.in. neogotycki Pałac Westminsterski będący siedzibą Parlamentu, wieża ze słynnym zegarem Big Ben, średniowieczny kościół św. Małgorzaty oraz słynne opactwo Westminster Kompleks ten do XVI wieku był rezydencją królewską. Znajdują się tu groby królewskie oraz groby i tablice pamiątkowe najwybitniejszych angielskich twórców, uczonych i polityków. Łącznie na terenie opactwa spoczywa około 3300 zmarłych.

Slide 7

Pałac Buckingham Pałac Buckingham- jest od 1837 roku oficjalną siedzibą monarchów brytyjskich oraz największym na świecie pałacem królewskim wciąż pełniącym swą pierwotną funkcję. Pałac został oddany do użytku w 1703 roku jako rezydencja miejska Księcia Buckingham. Obecnie Pałac Buckingham jest również miejscem uroczystości państwowych oraz oficjalnych spotkań głów państw. Dla Brytyjczyków pałac stanowi jeden z symboli Wielkiej Brytanii; tutaj Londyńczycy składali kwiaty po śmierci księżnej Walii, Diany. Obecnie pewna część Pałacu udostępniona zwiedzającym. Na placu przed Pałacem stoi pomnik Królowej Victorii.

Slide 8

Hyde Park Hyde Park położony na obszarze 2,5 km jest jednym z kilku parków królewskich w Londynie. Jezioro Serpentine dzieli park na dwie części. Hyde Park założony został w 1536 roku przez Henryka VIII, który pozyskał tutejsze grunty od mnichów z Opactwa Westminsterskiego.

Slide 9

Galeria Tate Modern Galeria Tate Modern mieści się w położonym nad Tamizą dawnym budynku elektrowni Bankside i obecnie jest narodowym muzeum sztuki współczesnej w Wielkiej Brytanii. Wystawiane są tam kolekcje sztuki współczesnej i nowoczesnej.

Slide 10

Muzeum Brytyjskie Muzeum Brytyjskie -jedno z największych na świecie muzeów historii starożytnej, powołane w roku 1753 na mocy ustawy Parlamentu Brytyjskiego. Początkowo wystawiane były tam kolekcje Sir Hansa Sloana, dziś prezentowane są tam eksponaty z przekroju ludzkiej cywilizacji od czasów prehistorycznych po współczesność.

Slide 11

London Eye London Eye -koło obserwacyjne (diabelski młyn) znajdujące się w dzielnicy Lambeth w Londynie, na południowym brzegu Tamizy

Slide 12

KONIEC!!! DZIĘKUJĘ ZA CHWILĘ UWAGI ;)

Dane:
  • Liczba slajdów: 12
  • Rozmiar: 5.58 MB
  • Ilość pobrań: 1680
  • Ilość wyświetleń: 19017
Mogą Cię zainteresować
Czegoś brakuje?

Brakuje prezentacji,
której potrzebujesz?

Nie znalazłeść potrzebnej prezentacji multimedialnej? Wypełnij formularz a my zrobimy to za Ciebie i poinformujemy mailowo. Wszystko w mniej niż 24 godziny!

Znajdziemy prezentację
za Ciebie