Wiedza o społeczeństwie

Subkultury młodzieżowe

6 lat temu

Zobacz slidy

Subkultury młodzieżowe - Slide 1
Subkultury młodzieżowe - Slide 2
Subkultury młodzieżowe - Slide 3
Subkultury młodzieżowe - Slide 4
Subkultury młodzieżowe - Slide 5
Subkultury młodzieżowe - Slide 6
Subkultury młodzieżowe - Slide 7
Subkultury młodzieżowe - Slide 8
Subkultury młodzieżowe - Slide 9
Subkultury młodzieżowe - Slide 10
Subkultury młodzieżowe - Slide 11
Subkultury młodzieżowe - Slide 12
Subkultury młodzieżowe - Slide 13
Subkultury młodzieżowe - Slide 14
Subkultury młodzieżowe - Slide 15
Subkultury młodzieżowe - Slide 16
Subkultury młodzieżowe - Slide 17
Subkultury młodzieżowe - Slide 18
Subkultury młodzieżowe - Slide 19
Subkultury młodzieżowe - Slide 20
Subkultury młodzieżowe - Slide 21
Subkultury młodzieżowe - Slide 22
Subkultury młodzieżowe - Slide 23
Subkultury młodzieżowe - Slide 24
Subkultury młodzieżowe - Slide 25
Subkultury młodzieżowe - Slide 26
Subkultury młodzieżowe - Slide 27
Subkultury młodzieżowe - Slide 28
Subkultury młodzieżowe - Slide 29
Subkultury młodzieżowe - Slide 30
Subkultury młodzieżowe - Slide 31
Subkultury młodzieżowe - Slide 32
Subkultury młodzieżowe - Slide 33
Subkultury młodzieżowe - Slide 34
Subkultury młodzieżowe - Slide 35
Subkultury młodzieżowe - Slide 36
Subkultury młodzieżowe - Slide 37
Subkultury młodzieżowe - Slide 38
Subkultury młodzieżowe - Slide 39
Subkultury młodzieżowe - Slide 40
Subkultury młodzieżowe - Slide 41
Subkultury młodzieżowe - Slide 42
Subkultury młodzieżowe - Slide 43
Subkultury młodzieżowe - Slide 44
Subkultury młodzieżowe - Slide 45
Subkultury młodzieżowe - Slide 46
Subkultury młodzieżowe - Slide 47
Subkultury młodzieżowe - Slide 48
Subkultury młodzieżowe - Slide 49
Subkultury młodzieżowe - Slide 50
Subkultury młodzieżowe - Slide 51
Subkultury młodzieżowe - Slide 52
Subkultury młodzieżowe - Slide 53
Subkultury młodzieżowe - Slide 54
Subkultury młodzieżowe - Slide 55
Subkultury młodzieżowe - Slide 56
Subkultury młodzieżowe - Slide 57
Subkultury młodzieżowe - Slide 58
Subkultury młodzieżowe - Slide 59
Subkultury młodzieżowe - Slide 60
Subkultury młodzieżowe - Slide 61
Subkultury młodzieżowe - Slide 62
Subkultury młodzieżowe - Slide 63
Subkultury młodzieżowe - Slide 64
Subkultury młodzieżowe - Slide 65
Subkultury młodzieżowe - Slide 66
Subkultury młodzieżowe - Slide 67
Subkultury młodzieżowe - Slide 68
Subkultury młodzieżowe - Slide 69
Subkultury młodzieżowe - Slide 70
Subkultury młodzieżowe - Slide 71

Treść prezentacji

Slide 1

SUBKULTURY MŁODZIEŻOWE

Slide 2

SUBKULTURA to nieformalna grupa osób działająca według odrębnych wzorów i zasad postępowania . Jej członkowie nie przestrzegają zwyczajowo przyjętych w społeczeństwie norm. Osoby należące do tych podkultur to zazwyczaj ludzie bardzo młodzi, uczniowie szkół średnich, studenci. Najwięcej z nich można spotkać w dużych miastach. W małych wioskach są oni wytykani palcami, ośmieszani oraz często prowokowani do bójek. Subkultury mogą być szczelnie zamknięte i trudno dostępne dla ludzi z zewnątrz. Aby należeć do niektórych trzeba się czymś wykazać. Niektóre z tych nieformalnych grup są nastawione pokojowo do otaczającego ich świata.

Slide 3

Najczęściej spotykane subkultury to:

Slide 4

DRESIARZE Nie wiadomo skąd i kiedy ta subkultura przybyła do Polski. Ich wygląd jest bardzo charakterystyczny: dresy jakiejś markowej firmy (adidas, nike, puma), spodnie mogą być czasami jeansowe, ale koniecznie oryginalne i oczywiście jakieś adidaski na nogach. Fryzura: krótko ostrzyżeni, co niektórzy na kwadrat, rzadko, widać jakieś włosy, a jeżeli już są to koniecznie nażelowane.

Slide 5

DRESIARZE Gdzie występują: można ich napotkać w blokowiskach, w każdej ciemnej ulicy i na dyskotekach (zwanych też sztachetotekami).

Slide 6

Można ich podzielić na trzy rodzaje: 1. Dresus pospolitus zwyczajny szczyl, który chodzi w dresach z czterema paskami i butach marki adidos lub mike. Występują wyłącznie w stadach lub grupkach przynajmniej trzy lub więcej osobowych i tylko wtedy mogą stanowić jakiekolwiek zagrożenie dla otoczenia.

Slide 7

Można ich podzielić na trzy rodzaje: 2. Dresus szpanerus jego głównym celem nie są rozróby i kradzieże, lecz szpanowanie i popisywanie się przed innymi dresami, a także zwykłymi ludźmi. W początkowym stadium życia jego celem jest zdobycie komórki, oczywiście jak najlżejszej żeby spodnie przypadkiem mu nie spadły. W następnym stadium rozwoju dres dąży do zdobycia prawa jazdy, aby mógł legalnie jeździć kradzionym maluchem i szpanować przed znajomymi.

Slide 8

Można ich podzielić na trzy rodzaje: 3. Bardzo groźny ,jeżeli się go zaczepi (np.: spojrzy prosto w oczy). Jest barszo duży i dysponuje ogromną siłą fizyczną Można ich spotkać w centrum miasta gdzie wymieniają poglądy na temat rzeźbienia ciała oraz na dyskotekach (wiejskich) gdzie nie przychodzą podensować tylko po to aby pobić się z innymi dresami

Slide 9

Czego słuchają? Dresy to wbrew pozorom bardzo muzykalny gatunek. Słuchają różnej muzyki, zazwyczaj jest to Disco Polo (także w wersji Hard) także Pop ale najczęściej techno (tekno) czyli popularny wśród nich umcyk. Muzyki słuchają zazwyczaj na dyskotekach, w domach ,a także w samochodach. Co do tego ostatniego naukowcy nie są pewni czy to muzyka czy też kiepska praca silnika. Oczywiście głośność owych dźwięków musi być bardzo wysoka tak, żeby wszyscy słyszeli i podziwiali moc muzyczną ich urządzeń oraz wytrzymałość ich słuchu.

Slide 10

Dresiarzami najczęściej zostają osoby (głównie płci męskiej) bardzo zakompleksione. Obawa przed uznaniem za słabeusza sprawia, że dresiarz zrobi wszystko, by otoczeniu pokazać jaki to on jest silny. Obawa ta najczęściej ma swoje korzenie w domu rodzinnym. Brak uwagi ze strony rodziców sprawia, że kandydat na dresiarza czuje się nic niewarty, szuka więc uznania wśród kolegów z podobnymi problemami.

Slide 11

Problem ten dotyka zarówno rodzin nowobogadzkich jak i patologicznych, dlatego Dresizm dotyka zarówno biedniejszych jak i bogatszych. Niezależnie jednak od powodu i środowiska powtarza się pewna zależność; im groźniej wyglądają, tym bardziej czują się bezradni wobec otaczającej ich rzeczywistości, czują się niekochani i niepotrzebni.

Slide 12

Dlatego trzeba im pomóc.

Slide 13

Dresiarze z przekonania (dresus impotentus lamerus dex) To są właśnie wspomniane wcześniej przypadki gdy groźnym wyglądem ukrywają słabe wnętrze. Poczucie bezradności przechodzące w strach często przeradza się w agresję, gdy osoba z kompleksami widzi inną osobę bez kompleksów. Poczucie siły niestety nie jest w stanie zdusić świadomości że ukryte pragnienia spokoju i harmonii są prawie nieosiągalne. Tak więc dresiarze z przekonania poszukują dobroci, życzliwości, niestety sami siejąc dookoła nienawiść, nie mają szans by te ukryte pragnienia urzeczywistnić.

Slide 14

Dresiarze Dresiarze z przekonania dzielą się na dwie grupy: zamożni i mniej zamożni. Pierwsi pieniądze na dresy i wszelkie akcesoria potrzebne do szpanowania dostają od bogatych rodziców. To właśnie zamożni dresiarze z przekonania noszą łańcuszki i wszelkiego rodzaju wisiorki z metali wartościowych. Człowiek który sam, w pocie czoła zdobył pieniądze, nie wyda ich na takie duperele. Zamożni dresiarze z przekonania dostają pieniądze od rodziców (lub prawnych opiekunów- różnie to bywa), a jeżeli uda im się przeprowadzić sporadycznie jakiś nielegalny interes, nie wydadzą tych pieniędzy na ozdobne badziewia.

Slide 15

Dresiarze Dresiarze niezamożni pochodzą z rodzin patologicznych, nie jest obcy im alkohol, nie mają rodziny poza kumplami z podwórka, i to właśnie im taki dresiarz próbuje zaimponować. Niezamożni dresiarze z przekonania raczej nie noszą zbędnych ozdób, przynajmniej na początku kariery dresiarskiej. Częściej od swoich zamożnych kolegów biorą udział w nielegalnych przedsięwzięciach, a to dlatego, że nie mają stałego przypływu gotówki od rodziców. Gdy już teki dres z przekonania wkręci się w nielegalne interesy staje się przestępcą

Slide 16

SKINHEADZI

Slide 17

SKINHEADZI Skini, pojawili się w Wielkiej Brytanii w latach 70tych, później w pozostałych krajach Europy. W Polsce zaczęli być widoczni w latach 1982-83. Wywodzą się ze slumsów wielkich miast i rekrutują się z młodych bezrobotnych. Ostrzyżeni na łyso, ubrani w stroje robocze, czyli toporne buciska martensy, dżinsy lub spodnie i kurtki wojskowe. Szokują wyglądem.

Slide 18

SKINHEADZI Utożsamiają się z ruchami, które preferują kult siły, między innymi z organizacjami neofaszystowskimi.

Slide 19

Skin jest łysy, skin jest zły... Skini (gładkos glacus bejsbolus agresiwa) Skini to ludzie, tak jak wszyscy, sfrustrowani rzeczywistością. Wyróżniają się jednak tym, że winą za obecny stan naszego kraju, obarczają obcokrajowców. Ruchy skinheadzkie powstają najczęściej w dużych miastach, gdzie na uniwersytetach studiują obcokrajowcy, nierzadko innego koloru skóry. To właśnie oni zabierają miejsca na uniwersytecie, należące się Polakom. To właśnie oni zabierają nam miejsca pracy. Gdyby ich nie było, Polska znów była by wielkim mocarstwem. Skini uważają ,że obcokrajowcy są rakiem, wyżerającym naszą ojczyznę od wewnątrz.

Slide 20

SKINHEADZI Dlaczego tak uwzięli się na obcokrajowców? Odpowiedź jest nadzwyczaj prosta. Obcokrajowca o innym kolorze skóry łatwiej jest rozróżnić na ulicy. Po polityku nie można poznać, że wczoraj pozbawił pięć tysięcy osób miejsc pracy, ale widząc pojedynczego Murzyna na ulicy, od razu wiemy że to przez niego nasz znajomy stracił pracę.

Slide 21

SKINHEADZI Dewizą życiową naszych skinów jest walka o Polskę dla Polaków, ulubionymi hasłami są: Polish Power, Żydzi do gazu, White Power. Ze szczególną agresywnością odnoszą się do Murzynów i Arabów.

Slide 22

SKINHEADZI Skini są, tam gdzie są do tego warunki. W innych okolicznościach zostaliby szalikowcami. I tam i tu, tak naprawdę nie liczy się ideologia, tylko usprawiedliwienie czynów przeciw nieznanej osobie. Skini do wszystkich subkultur nastawieni są wrogo, nawet między sobą nie są zgodni. Agresję wyładowują -na manifestacjach, -koncertach rockowych - meczach piłkarskich

Slide 23

Szalikowcy Pseudokibice Kibole (szalikus wygolenius agresiwus rex) Szalikowcy stanowią najbardziej zróżnicowaną Polską subkulturę. Szalikowcy (oprócz szalików oczywiście) mają tylko dwie cechy wspólne, podwyższony współczynnik agresji, oraz fanatyzm względem klubu. Kibice piłkarscy stanowią subkulturę, którą można określić jako sytuacyjną. Szalikowcem nie jest się na co dzień, lecz w sytuacji meczu.

Slide 24

Szalikowcy Wysoki współczynnik agresji jest w dzisiejszej Polsce powszechny. Agresja wynika z frustracji nieuniknionej w naszej wspaniałej Polskiej rzeczywistości. A powody ; brak miłości i zrozumienia w rodzinie, utrata ideałów, brak perspektyw, stres dnia codziennego, zanik wartości społecznych i moralnych

Slide 25

Szalikowcy To wszystko skupia się w człowieku, który musi kiedyś odreagować. Szalikowcy czynią to na stadionach podczas zadym. Zadymy oddzielnie również stanowią ciekawy temat, gdy nieznany człowiek staje się twoim bratem tylko dlatego że ma taki sam szalik.

Slide 27

Szalikowcy występują tylko w Polsce!

Slide 28

METALOWCY Metale najczęściej ubierają się na czarno, Charakterystyczny strój to czarne spodnie długie włosy, glany i koszulki z ulubionymi zespołami plecak (tzw. kostka) z naszywkami

Slide 29

METALOWCY subkultura nie odznaczająca się żadną ideologią. Łączy ich jednak miłość do tego samego gatunku muzyki (np.: heavy metal, trash metal, black metal, death metal).

Slide 30

METALOWCY

Slide 31

METALOWCY Początki tej subkultury sięgają 1966 roku, kiedy to powstała w Wielkiej Brytanii grupa Cream, grała ona cięższa, ambitna i wzbogacona wersje Blues-Rocka, która później nazwano Metalem.

Slide 32

METALOWCY Subkultura ta jest dosyć zróżnicowana. Najwyraźniejsze są różnice miedzy Blackowcami, a Powermetalowcami. Ci pierwsi słuchają bardzo ciężkiej odmiany metalu zwanej Black Metal, która często, niesłusznie jest uznawana za satanistyczną. Choć sami Blackowcy są często dosyć brutalni. Powermetalowcy słuchają najpopularniejszego obecnie nurtu metalu zwanego Power Metal, który charakteryzuje się melodyjnością, chórami i różnorodnymi dodatkowymi instrumentami jak np. wiolonczele, organy, syntezatory i.t.p. Powermetalowcy cierpią na manie doszukiwania się najmniejszych różnic w muzyce poszczególnych zespołów i stad mamy tyle odmian Powermetalu .

Slide 33

METALOWCY Metale są często postrzegani jako sataniści a dresiarze nazywają ich brudasami. Kreowany przez metalowców wizerunek może kojarzyć się z satanistami wielu z nich żyje w strachu przed dresiarzami, skinheadami i hiphopowcami , którzy potrafią metala zabić za noszenie długich włosów! Prośba Metalowca: W imieniu prawie wszystkich metali mówię, ze nie jesteśmy ani satanistami ani brudasami. Ziggurath Ulfbjorn

Slide 34

Punki istniejąod1977roku THERES NO FUTURE (główne hasło punków) Ruch nie ma żadnych liderów czy też oficjalnych ideologów. Tworzą go małe wspólnoty (załogi, które kontaktują się ze sobą okazjonalnie (np. Podczas koncertu czy festiwali rockowych, takich jak w Jarocinie).

Slide 35

Punki Podstawowe atrybuty stylu subkultury punków najwyraźniej uwidaczniają się w stroju: stara skórzana kurtka nabijana ćwiekami, ćwiekowy pas, pieszczochy na przegubach dłoni,

Slide 36

Punki spodnie podarte lub w kolorowe łaty, ciężkie wojskowe buty-glany.

Slide 37

Punki Uzupełnia całość wygolona po bokach głowa, pośrodku włosy ułożone w irokeza, do tego kolczyki lub agrafki w uszach

Slide 38

Charakterystyka: korzystają ze wszelkich używek używają przemocy, gdy ktoś ich zaatakuje; wyjątek: atakowanie faszystów, nazistów etc. szokujące (wciąż?) fryzury i sposób ubierania się nieograniczona tolerancja łamanie zasad przyjętych przez społeczeństwo

Slide 39

Charakterystyka: często skrajnie lewicowe poglądy małe zainteresowanie tzw. wielkim światem, odrzucenie większości przekonań wpajanych im od dziecka często wegetarianie zainteresowanie problemami ekologicznymi antypatia w stosunku do klasy bogatej czy rządzącej

Slide 40

Punki

Slide 41

Skejci (skateus pospolitus) Ogólnie skejta można poznać po za dużym ubraniu: spodnie szerokie aż do granic absurdu, trzymające się tylko dzięki paskowi, długa i szeroka bluza najczęściej z kapturem. Podłoże psychologiczne nie jest tak schematyczne jak w innych grupach społecznych. Ogólnie skejci są pozytywniej nastawieni do życia, niż rówieśnicy. Ubiór i nazwa jest jedyną rzeczą łączącą dwie frakcje, wprawdzie nie wykluczające się nawzajem, ale posiadające swoje indywidualne cechy.

Slide 42

skateus rolkous

Slide 43

skateus rolkous Są to skejci jeżdżący na rolkach, deskorolkach i tym podobnych.

Slide 44

skateus rolkous Od skejtów amerykańskich, oprócz umiejętności i słownictwa podczas upadków, odróżnia ich rodzaj ulubionej muzyki. O ile w stanach skejci słuchają Skate Punku, to w Polsce preferowany jest HipHop. Tyczy się to obydwu frakcji skejtowskich, z których drugą są

Slide 45

Graficiarze (skateus grafitus) To oni nocami podpisują się na ścianach bloków, lub pociągów. Ogólnie nie lubiani przez społeczeństwo (nie subkulturowe), uważani za wandali.

Slide 46

Graficiarze GRAFICIARZE mają rodowód amerykański. W latach 60-tych młodzi mieszkańcy Nowego Yorku umieszczali nielegalnie swoje napisy, kolorowe szablony na ścianach metra. W latach późniejszych anarchiści niemieccy i włoscy studenci traktowali już swoje napisy na murach przede wszystkim jako komunikaty o treści politycznej. hiphopową

Slide 48

HIPHOPOWCY Hip Hop pojawił się na początku lat 70-tych w South Bronx, czarnej dzielnicy Nowego Jorku. Tam graficiarze, breakdancerzy, DJ-e, raperzy stworzyli własną kulturę. Młodzi czarni Amerykanie uznali rapowanie za najlepszy sposób na wyładowanie agresji i wyrażenie buntu przeciw niesprawiedliwości. Rymując zaczęli mówić o problemach mniejszości narodowych, polityce, brutalności ulicznych gangów.

Slide 49

HIPHOPOWCY Pierwszym białym zespołem hip-hopowym był Beatie Boys. Do Polski hip hop trafił drogą satelitarną, a więc dopiero, gdy pojawiły się u nas pierwsze dekodery i telewizja kablowa. Najbardziej znane polskie zespoły to Kaliber44, Paktofonika, Molesta.

Slide 50

HIPHOPOWCY subkultura jaką są hiphopowcy (h-h) to ludzie jak sama nazwa wskazuje słuchający Hip-Hopu. Człowieka takiego trudno dostrzec w tłumie ponieważ preferuje strój głównie taki: spodnie rury, zwykłą koszulę lub podkoszulkę słowem ubiera się normalnie!

Slide 51

HIPHOPOWCY Hip-hopowiec podobnie jak punk to człowiek wolny indywidualista w każdym calu (co nie znaczy, że ani jeden, ani drugi nie umie współdziałać w grupie), wyzwolony, buntowniczy, walczący z szarą codziennością, prawdziwy, szczery, tolerancyjny (przynajmniej dla większości innych postaw), obiektywny, nie skrępowany, każdy z nich jest Panem samego siebie!

Slide 53

SATANIŚCI na Zachodzie - sekta, ruch kulturowy; w Polsce - subkultura. Ruchy te zawsze były w opozycji wobec chrześcijaństwa i jego doktryny. Satanizm pozwala człowiekowi, który odrzucił Boga, stać się swoim własnym Bogiem. Podstawowym ceremoniałem satanistów są czarne msze.

Slide 54

SATANIŚCI W Polsce subkultura pojawiła się po 1984 roku na fali popularności zespołów speed - black metalowych, takich jak Kat, Kreon i Fatum. Teksty piosenek tych zespołów zawierają wiele motywów satanistycznych, łącznie z otwartą manifestacją zła i szatana.

Slide 55

SATANIŚCI . W satanizmie nie ma zakazów moralnych ani etycznych, poza nie krzywdź tych, którzy nie zasługują na krzywdę. Nie narzuca się poczucia winy i nie oferuje się potem rozgrzeszenia. Nie prosi się o łaskę i się jej nie otrzymuje. Satanista musi brać na siebie odpowiedzialność za swoje czyny.

Slide 56

Jest wiele powodów, dla których ktoś może wybrać satanistyczny styl życia Szczęście Satanizm daje to, czego nie mogą dać żadne inne zorganizowane religie - wolność.

Slide 57

stereotyp satanisty zbuntowanego młodego człowieka, zagubionego we współczesnym świecie, który widząc, że będąc dobrym nie zostanie dostrzeżony stara się być tym złym. młodzieniec ubrany jest na czarno, nosi długie włosy, słucha tzw. satanistycznej muzyki przede wszystkim jest zagorzałym przeciwnikiem Boga, chrześcijaństwa i religii, co daje mu prawo do profanacji cmentarzy i innych czynów, określanych jako antyteistyczne walki z Bogiem i jego poplecznikami.

Slide 58

Ideologia satanizmu (wybrane) Sataniści nie wykazują altruizmu wobec ludzi, którzy nie są im bliscy Satanista uważa, że miłość do całego świata i wszystkich ludzi to brednia Jeśli kogoś kochasz i sprawiając mu radość lub pomagając czujesz się szczęśliwy to, jak najbardziej, czyń to!.

Slide 59

Satanista nie będzie łamał prawa. Nie uczyni tego ponieważ lekceważenie prawa może prowadzić do ciężkiego ograniczenia wolności, co stoi w zasadniczej sprzeczności z miłością do wolność jaka charakteryzuje satanistę. Sataniści nie składają ofiar w cielesnej postaci. Nigdy nie wolno nikogo skrzywdzić materialnie, zawsze jednak można uciec się do stosowania klątwy.

Slide 60

Szczególnej ochronie satanistów podlegają dzieci i zwierzęta. Satanista wierzy, że człowiek to jeszcze jedno zwierzę, czasem lepsze, znacznie częściej jednak gorsze od tych, które chodzą na czworakach. Nie można skrzywdzić brata, który na dodatek jest świetnym nauczycielem. Zwierzę podąża za instynktem, tak samo jak dziecko poznające świat. Tego właśnie trzeba się od tych stworzeń uczyć.

Slide 61

Czym jest satanizm? Wielu ludziom to słowo natychmiast kojarzy się z postaciami w czarnych szatach, ofiarami z ludzi i zwierząt, czarnymi mszami, rytuałami krwi i sporą liczbą innych okrucieństw, tak strasznych, że mózg drży z przerażenia

Slide 62

A jaka jest prawda? Prawdziwi sataniści nie dewastują cmentarzy, nie palą kościołów i nie gonią z nożami zakonnic. Nie składają kotów ani ludzi w ofiarniczych rytuałach. Prawdziwi sataniści odcinają się od aktów bezczeszczenia obiektów kultu innych religii.

Slide 63

SEKTY WERBUJĄ PODCZAS: Koncertów młodzieżowych Wychodzenia z teatru, kina, kościoła Odwiedzin w domach Masowych spotkań młodzieżowych I OFERUJĄ NP.: Dobrą pomoc w życiu codziennym Kursy i szkolenia Tanie wyjazdy wakacyjne

Slide 64

SEKTY Jawią się często jako oazy miłości. Uczą o prawdziwym chrześcijaństwie Obiecują odnalezienie właściwej drogi życiowej.

Slide 65

SYNDROM SEKTY Człowiek porzuca dotychczasowe zainteresowania Zmienia słownictwo i ubiór Zrywa przyjaźniezawiera nowe Bywa nieobecny duchem Ma problemy z koncentracją I inne

Slide 66

OSTRZEŻENIE Jeśli spotkacie ludzi najbardziej przyjacielskich, jakich tylko potraficie sobie wyobrazić, otwartych i serdecznych, prawie bajecznych

Slide 67

OSTRZEŻENIE I jeśli spotkacie lidera grupy pełnego natchnienia, wyrozumienia, czułości i dobroci, jakiej nigdy nie doświadczyliście

Slide 68

OSTRZEŻENIE I kiedy cel grupy jest czymś , czego sobie nigdy nie wyobrażliście

Slide 69

OSTRZEŻENIE I kiedy to wszystko wydaje się zbyt piękne, by mogło być prawdziwe, to najprawdopodobniej to jest zbyt piękne, by mogło być prawdziwe.

Slide 70

OSTRZEŻENIE Te grupy szukają ludzi inteligentnych, mających ideały, intelektualnie i duchowo ciekawskich ... Nie porzucajcie tego, kim jesteście, nie porzucajcie tego , co robicie, w co wierzycie Jeannie Niller Była członkini jednej z sekt zamordowana.

Slide 71

W oparciu o materiały dostępne w internecie opracowała: mgr inż. Barbara Zelek mgr Bogusława Janik

Dane:
  • Liczba slajdów: 71
  • Rozmiar: 1.00 MB
  • Ilość pobrań: 142
  • Ilość wyświetleń: 9468
Mogą Cię zainteresować
Czegoś brakuje?

Brakuje prezentacji,
której potrzebujesz?

Nie znalazłeść potrzebnej prezentacji multimedialnej? Wypełnij formularz a my zrobimy to za Ciebie i poinformujemy mailowo. Wszystko w mniej niż 24 godziny!

Znajdziemy prezentację
za Ciebie