Wychowanie fizyczne

4 kroki do zdrowia

6 lat temu

Zobacz slidy

4 kroki do zdrowia - Slide 1
4 kroki do zdrowia - Slide 2
4 kroki do zdrowia - Slide 3
4 kroki do zdrowia - Slide 4
4 kroki do zdrowia - Slide 5
4 kroki do zdrowia - Slide 6
4 kroki do zdrowia - Slide 7
4 kroki do zdrowia - Slide 8
4 kroki do zdrowia - Slide 9
4 kroki do zdrowia - Slide 10
4 kroki do zdrowia - Slide 11
4 kroki do zdrowia - Slide 12
4 kroki do zdrowia - Slide 13
4 kroki do zdrowia - Slide 14
4 kroki do zdrowia - Slide 15

Treść prezentacji

Slide 1

4 KROKI DO ZDROWIA Jesteśmy Receptą na zdrowie

Slide 2

KROK 1 RUCH CO WYBIERASZ?

Slide 3

Zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia sprzyja aktywność ruchowa. Powinniśmy wykonywać dostosowane do naszego wieku ćwiczenia gimnastyczne, uprawiać sport, turystykę. Podejmowanie wysiłku fizycznego poprawia pracę płuc, mięśni, wzmacnia układ kostny, zmniejsza ryzyko chorób serca czy układu krążenia. Regularne ćwiczenia, spacery pozytywnie oddziałują na psychikę i redukują napięcia nerwowe.

Slide 4

WYBRAŁEŚ SPORT? ONI TEŻ: NASZ ABSOLWENT Stanisław Małysa (ur. 20 czerwca 1960 w Strzałkowie polski sztangista, olimpijczyk z Seulu z 1988r. W trakcie kariery sportowej reprezentował Legię Warszawa. Mistrz Polski w kategorii ciężkiej II (do 110 kg) w latach 1986, 1988 oraz w kategorii superciężkiej (110 kg) w latach 1991, 1992. Na igrzyskach w Seulu wystartował w kategorii ciężkiej II, zajmując 7. miejsce. Ma na swoim koncie ponad 200 rekordów Polski w rwaniu, podrzucie i dwuboju Wystarczy byle wzniesienie, górka, aby w puch śnieżny śmiało dać nurka. Że to przyjemne, nie może wiedzieć, kto tu nie przyjdzie, kto w domu siedzi. A że się czasem kozła wywinie? Cóż z tego? Trochę poboli. Minie. Wstaniesz i jazda! Tak zaczynali mistrzowie sportu, gdy byli mali.

Slide 5

KROK 2 HIGIENA CIAŁA CO WYBIERASZ?

Slide 6

CODZIENNA HIGIENA CIAŁA O TYM NIE MOŻESZ ZAPOMNIEĆ! Higiena ciała to utrzymywanie ciała w czystości. Celem tego jest ochrona organizmu przed chorobami. CODZIENNE MYJ CAŁE CIAŁO NAJLEPIEJ POD PRYSZNICEM. CODZIENNIE ZMIENIAJ BIELIZNĘ OSOBISTĄ, SKARPETY, RAJSTOPY. JEŚLI ZACHODZI TAKA KONIECZNOŚĆ WŁOSY MYJ CODZIENNIE. MYJ RĘCE ZAWSZE PO SKORZYSTANIU Z TOALETY, PO PRZYJŚCIU DO DOMU, PRZED PRZYGOTOWANIEM POSIŁKU, PRZED JEDZENIEM, PO KONTAKCIE ZE ZWIERZĘTAMI. CZESZ SIĘ WŁASNYM GRZEBIENIEM LUB SZCZOTKĄ. MYJ ZĘBY CO NAJMNIEJ DWA RAZY DZIENNIE, A NAJLEPIEJ PO KAŻDYM POSIŁKU. SZCZOTECZKĘ DO ZĘBÓW WYMIENIAJ NAJRZADZIEJ CO DWA LUB TRZY MIESIĄCE (pamiętaj, że służy ona tylko Tobie!). Czy umiesz myć ręce?

Slide 7

KROK 3 ZDROWE ODŻYWIANIE CO WYBIERASZ?

Slide 8

10 ZASAD ZDROWEGO ODŻYWIANIA 1. Spożywaj różnorodne pokarmy. 2. Opieraj swoje posiłki o jedzenie bogate w węglowodany. 3. Spożywaj więcej owoców i warzyw. 4. Utrzymuj prawidłową wagę ciała i zachowaj dobre samopoczucie. 5. Jedz umiarkowanie, porcje zredukuj - nie eliminuj jedzenia. 6. Spożywaj posiłki regularnie. 7. Pij duże ilości płynów. 8. Zacznij teraz i wprowadzaj zmiany stopniowo. 9. Zapamiętaj! Nie ma dobrego lub złego jedzenia, jest tylko dobra lub zła dieta. 10. Ruszaj się.

Slide 9

Gospodarstwa ekologiczne w Polsce A w okolicy naszej szkoły warto zwrócić uwagę na: Zakład Mleczarski FIGAND Sp. J. Leszek Figarski Produkcja zwierzęca (trzoda chlewna) Jarosław Woźniak ze Sławna Pasieka Murawscy Jedz owoce i jarzyny, w nich mieszkają witaminy. Kto je sobie lekceważy, musi chodzić do lekarzy. Zamiast kichać pod pierzyną, ty się wspieraj witaminą. My sami też produkujemy zdrową żywność

Slide 10

HIGIENA UMYSŁU KROK 4 CO WYBIERASZ? Ja zacytuję znane przysłowie, zapamiętajcie, że śmiech to zdrowie Zawsze radością i zdrowiem tryska, pogodny, śmiały Kto? Optymista! Uśmiechaj się w domu, uśmiechaj się w szkole, Nie skrywaj uśmiechu, bo zjedzą go mole.

Slide 11

Higiena umysłu to działania chroniące zdrowie psychiczne, dążenie do jak najlepszego stanu umysłu. Higiena psychiczna jest ciągłym rozwojem, dążeniem do równowagi wewnętrznej, pozytywnych relacji z otoczeniem i efektywnego rozwiązywania problemów. ZASADY HIGIENY UMYSŁU: 1. Odpoczynek 2. Spacery 3. Kontakt ze środowiskiem naturalnym 4. Redukcja stresu 5. Aktywność fizyczna 6. Wyzwalanie pozytywnych emocji

Slide 12

Jeśli zachowasz higienę umysłu, jesteś skazany na sukces.

Slide 13

Czasem wystarczy zachować dystans do samego siebie, żeby dobrze się poczuć

Slide 14

CZYNNIKI ZAGRAŻAJĄCE ZDROWIU Mała aktywność fizyczna. Nieprawidłowości w sposobie żywienia. Palenie tytoniu. Nadmiernie spożycie alkoholu. Używanie substancji psychoaktywnych (narkotyków). Środowisko społeczne narastające patologie w życiu społecznym tj. osłabienie więzi rodzinnych, wzrost przestępczości, terroryzmu i licznych samobójstw. Środowisko fizyczne zanieczyszczenia powietrza, wody, gleby, brak dostatecznego zabezpieczenia miejsc pracy przed czynnikami szkodliwymi dla zdrowia

Slide 15

PRZEPIS NA ZDROWIE Przygotuj się na zmiany na lepsze. Dodaj 1 szklankę ruchu na świeżym powietrzu. Wymieszaj z 3 łyżkami stołowymi codziennej higieny ciała. Dodaj szczyptę witamin i 20 dag regularnych posiłków. Okraś wszystko garścią optymizmu i wiary w siebie. Jedz tę potrawę codziennie, a zdrowia się nie pozbędziesz. SMACZNEGO!!!

Dane:
  • Liczba slajdów: 15
  • Rozmiar: 7.47 MB
  • Ilość pobrań: 80
  • Ilość wyświetleń: 7639
Mogą Cię zainteresować
Czegoś brakuje?

Brakuje prezentacji,
której potrzebujesz?

Nie znalazłeść potrzebnej prezentacji multimedialnej? Wypełnij formularz a my zrobimy to za Ciebie i poinformujemy mailowo. Wszystko w mniej niż 24 godziny!

Znajdziemy prezentację
za Ciebie