Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej

Liczba slajdów:
37
Autor:
Nieznany
Rozmiar:
6.85 MB
Ilość pobrań:
8085
Ilość wyświetleń:
38967
Kategoria:
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 36
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 0
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 1
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 2
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 3
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 4
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 5
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 6
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 7
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 8
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 9
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 10
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 11
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 12
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 13
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 14
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 15
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 16
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 17
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 18
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 19
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 20
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 21
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 22
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 23
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 24
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 25
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 26
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 27
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 28
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 29
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 30
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 31
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 32
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 33
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 34
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 35
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 36
Rock i inne gatunki muzyki rozrywkowej - Slajd 0

Treść prezentacji

1
ROCK I INNE GATUNKI MUZYKI ROZRYWKOWEJ
2
Gatunkiem dominującym w muzyce rozrywkowej w II połowie XX wieku był rock. W ostatnim 50-leciu pojawiło się wiele jego odmian. Najważniejszymi z nich były: hard rock rock psychodeliczny rock progresywny punk rock glam rock heavy metal grunge
3
Hard rock powstał na przełomie lat 60-tych i 70-tych. Wywodził się z bluesa i rock-and-rolla. Cechy charakterystyczne hard rocka to: ostre brzmienie, oparte na przesterowanych gitarach elektrycznych, niekiedy grających w duetach pełne energii brzmienie sekcji rytmicznej (gitara basowa, perkusja) agresywne, często surowo brzmiące wokale
4
Pionierami hard rocka byli m.in: Jimi Hendrix amerykański muzyk uznawany za najwybitniejszego gitarzystę w historii muzyki Deep Purple brytyjski zespół, którego liderem był gitarzysta Ritchie Blackmore Led Zeppelin brytyjska grupa, uważana za jeden z najważniejszych zespołów w historii muzyki ACDC australijski zespół występujący do dzisiaj i odbywający właśnie trasę koncertową po Europie.
5
ACDC australijski zespół hardrockowy założony w Sydney w 1973 roku przez braci Angusa i Malcolma Youngów. Zespół jest uznawany m.in. za pioniera muzyki hardrockowej i heavymetalowej wraz z grupami Black Sabbath i Led Zeppelin. Członkowie zespołu, mimo wszystko, zawsze klasyfikowali swoją muzykę jako rock roll.
6
Rock psychodeliczny jest starszy od hard rocka i powstał już w połowie lat 60-tych. Był związany z ruchem hippisowskim, czyli ruchem Dziecikwiatów. Nazwa gatunku pochodzi od tzw. psychodelików, które zbuntowana młodzież zażywała, aby osiągnąć odmienne stany świadomości Za prekursora rocka psychodelicznego uznaje się amerykański zespół Vanilla Fudge.
7
Najważniejsze postacie rocka psychodelicznego: Janis Joplin amerykańska piosenkarka, zmarła w wieku zaledwie 27 lat na skutek przedawkowania narkotyków The Doors amerykańska grupa założona w Los Angeles przez poetę i wokalistę Jima Morrisona oraz klawiszowca Raya Manzarka
8
THE DOORS Zespół wydał pierwszą płytę, zatytułowaną po prostu The Doors, w 1967 roku. Ogromną sławę przyniósł im drugi singiel z tej płyty Light My Fire. O popularności grupy decydowała osobowość Jima Morrisona, nie tylko znakomitego wokalisty, ale też utalentowanego poety i autora tekstów piosenek. Jim Morrison zmarł przedwcześnie w 1971 roku, w wieku zaledwie 28 lat. Jest pochowany na cmentarzu Père-Lachaise w Paryżu, a na jego grobie do dziś codziennie palą się znicze i leżą naręcza świeżych kwiatów.
9
Rock progresywny wywodzi się z rocka psychodelicznego. Ten gatunek muzyki największą popularność osiągnął w pierwszej połowie lat 70tych. Podstawowe cechy rocka progresywnego to: zerwanie z tradycją trzyminutowych piosenek na rzecz długich, często nawet dwudziestominutowych utworów zmienny rytm, długie fragmenty instrumentalne wprowadzenie instrumentów elektronicznych skomplikowane i często bardzo poważne teksty
10
Wielka szóstka rocka progresywnego to: Emerson, Lake and Palmer Genesis Jethro Tull King Crimson Pink Floyd Yes
11
Pink Floyd Angielski zespół Pink Floyd grał początkowo rock psychodeliczny, ale później stał się prekursorem rocka progresywnego. Sprzedali ponad 200 milionów płyt, a ich koncerty stanowiły zazwyczaj niezapomniane spektakle.
12
The Wall Ostatni album grupy, zatytułowany The Wall, został wydany w 1979 r. Trzy lata później powstał film, którego ścieżkę dźwiękową stanowiła muzyka z płyty. W 1990 roku Roger Waters dał niezapomniany koncert The Wall w Berlinie, tuż obok obalonego właśnie wtedy Muru berlińskiego.
13
King Crimson jest to brytyjska grupa założona w 1969 r. i koncertująca do dzisiaj. Ich najsłynniejszą płytą jest In The Court of the Crimson King.
14
Punk Rock Punk rock jest kolejną odmianą rocka. Instrumentami przeważającymi są: gitara, gitara basowa, perkusja (okazjonalnie także inne instrumenty). Najbardziej znanymi zespołami grającymi punk rock są: The Sex Pistols, The Ramones i The Clash.
15
The Sex Pistols Brytyjska grupa założona w 1975 r. w Londynie. Grupa gra do dzisiaj. Przykładem tego jest obecność zespołu w Gdyni w lipcu 2008 r. na Opener Festival. Kiedy napisali jeden ze swoich najsłynniejszych utworów God Save The Queen oskarżono ich o profanację hymnu brytyjskiego i rozgłośnie radiowe nie emitowały tego utworu.
16
17
18
The Ramones Amerykański zespół powstały w 1974 r. w Nowym Jorku, uznawany za pierwszy zespół punkrockowy.. Wydali 14 płyt . Grali do 1996r. Mają swoją gwiazdę w Rockand-Roll Hall of Fame.
19
Glam Rock Słowo glam oznacza blask i przepych. Właśnie te znaczenia najlepiej opisują charakter tej odmiany rocka. Pionierami byli: angielska grupa T- Rex David Bowie Queen
20
Queen Brytyjski zespół założony w 1970 r. przez gitarzystę Briana May. Wokalistą zespołu był Freddie Mercury, człowiek o genialnym głosie. Można to zauważyć przy słuchaniu takich utworów, jak np. Living On My Own, Bohemian Rhapsody, Innuendo, Bicycle Race. Grę zespołu charakteryzowało charakterystyczne brzmienie gitary Briana May i świetne chórki robione przez pozostałych członków grupy.
21
22
23
David Bowie Jest to brytyjski piosenkarz, który wywarł ogromny wpływ na styl ubierania się, tok myślenia oraz ideologię ludzkiego życia. Przez pewien czas występował jako przybyły z kosmosu Ziggy Stardust, a jego płyta The Rise and Fall of Ziggy Stardust and the Spiders from Mars to historia kosmity, który po przybyciu na Ziemię staje się gwiazdą rocka.
24
25
26
27
Heavy Metal Heavy metal to gatunek rocka powstały na przełomie lat 60-tych i 70-tych. Zasadniczą różnicą pomiędzy hard rockiem a metalem jest to, że utwory hardrockowe najczęściej komponowane są w skalach durowych, podczas gdy heavymetalowe niemal wyłącznie w molowych. Jednym z głównych prekursorów heavy metalu była brytyjska grupa Black Sabath. Inne znane zespoły to Judas Priest, Iron Maiden, Nazareth i bardzo popularna w Polsce Metallica.
28
Grunge Grunge to jeden z najmłodszych podgatunków rocka. Powstał w drugiej połowie lat 80-tych w Seattle w USA. Charakteryzowało go ostre brzmienie, odrzucenie instrumentów elektronicznych i zwrócenie uwagi na tekst utworów. Najwybitniejsi przedstawiciele tego rodzaju muzyki to: Pearl Jam, Alice in Chains i przede wszystkim Nirvana.
29
Nirvana Nirvana zdobyła światową sławę po wydaniu albumu Nevermind, a singiel Smells Like Teen Spirit stał się hymnem młodzieży lat 90-tych. Założyciel i wokalista Nirvany Kurt Cobain popełnił samobójstwo w 1994 roku, mając zaledwie 27 lat.
30
Oprócz wielu odmian rocka w ciągu ostatnich lat pojawiły się różne gatunki muzyki. Wśród nich należy między innymi wymienić: - hip-hop - techno.
31
Hip-hop Ruch kulturowy i muzyczny zapoczątkowany przez Afroamerykanów i Latynosów. Hip-hop dzieli się na: beatbox, slang, grafitti i rapowanie. Rap to gatunek muzyki polegający na rytmicznym wymawianiu słów.
32
Beastie Boys Jest to grupa muzyczna grająca rap i rapcore. Powstała w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej w Nowym Jorku, w 1979 r. Ciekawostką jest, że wszyscy członkowie zespołu pochodzą z rodzin żydowskich.
33
34
35
Techno Techno to gatunek muzyki elektronicznej, który powstał w Detroit (USA) w latach 80tych. Klasyczne techno posiada stosunkowo szybkie tempo około 130-140 uderzeń na minutę. Wielki wpływ na powstanie muzyki techno miała grająca w latach 70-tych i 80-tych niemiecka grupa Kraftwerk (czyli po polsku Elektrownia).
36
Inne gatunki Nie sposób wymienić wszystkie gatunki współczesnej muzyki rozrywkowej. W większości stacji radiowych największą popularnością cieszą się utwory z gatunku pop-rock i pop.
37

Mogą Cię zainteresować

Instrumęty strunowe - Slajd 1

Instrumęty strunowe

Instrumęty strunowe
Felix Mendelssohn - Slajd 1

Felix Mendelssohn

Felix Mendelssohn
Instrumenty muzyczne - Slajd 1

Instrumenty muzyczne

Instrumenty muzyczne
Jan Sebastian Bach - Slajd 1

Jan Sebastian Bach

Jan Sebastian Bach

O stronie

Świat prezentacji to vortal zawierający prezentacje multimedialne przeznaczone nie tylko dla uczniów, ale i nauczycieli. Tylko w naszym vortalu znajdziesz ogrom wiedzy przedstawiony na slajdach prezentacji. Dzięki nam łatwiej przygotujesz się do lekcji czy odrobisz zadanie domowe. Prezentacje podzielone są na kategorię aby łatwiej było Ci odnaleźć to czego szukasz. Nazwy kategorii odpowiadają nazwą przedmiotów szkolnych. Dzięki nam zapomnisz czym jest pracochłonne przygotowywanie prezentacji i ściągniesz "gotowca".

Ostanio dodane

2017 © Wszystkie prawa zastrzeżone

Używamy plików cookies, aby dostosować zawartość strony do Twoich preferencji i oczekiwań oraz zapewnić Ci wygodę podczas przeglądania strony www. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Co to są ciasteczka?