Informatyka

Historia telefonów komórkowych

5 lat temu

Zobacz slidy

Historia telefonów komórkowych - Slide 1
Historia telefonów komórkowych - Slide 2
Historia telefonów komórkowych - Slide 3
Historia telefonów komórkowych - Slide 4
Historia telefonów komórkowych - Slide 5
Historia telefonów komórkowych - Slide 6
Historia telefonów komórkowych - Slide 7
Historia telefonów komórkowych - Slide 8
Historia telefonów komórkowych - Slide 9
Historia telefonów komórkowych - Slide 10
Historia telefonów komórkowych - Slide 11
Historia telefonów komórkowych - Slide 12
Historia telefonów komórkowych - Slide 13
Historia telefonów komórkowych - Slide 14
Historia telefonów komórkowych - Slide 15

Treść prezentacji

Slide 1

Prezentację wykonał Daniel Nowicki Historia telefonów komórkowych

Slide 2

Krótko i zwięźle W 1956 roku firma Ericsson wprowadziła pierwszy telefon bezprzewodowy (o wadze 40 kg i wielkości walizki; gabaryty komórki szły na równi z ceną, która równała się wartości samochodu dobrej marki).

Slide 3

Krótko i zwięźle 3 kwietnia 1973 r. dr Martin Cooper wykonał pierwszą rozmowę przez telefon komórkowy, co miało miejsce w Nowym Jorku. Ten wynalazek niewątpliwie zrewolucjonizował sposób komunikacji międzyludzkiej.

Slide 4

Krótko i zwięźle Pierwszym operatorem sieci telefonii komórkowej był Sztokholm. Sieć ta miała zasięg działania 30 km i 100 abonentów. W miarę postępu technologicznego zarówno wymiary jak i ceny telefonów komórkowych ulegały znacznemu obniżaniu.

Slide 5

Jak wyglądały pierwsze telefony? Motorola Martin Cooper, zwany ojcem telefonii komórkowej, trzyma Motorolę DynaTAC DynaTAC (1985)

Slide 6

Ewolucja teleonii komókowej Lata osiemdziesi ąte Rok 2005

Slide 7

Krótko i zwięźle 16 września 1975 Motorola otrzymała patent o numerze 3 906 166 na rozwiązanie nazwane Radio telephone system. 21 sierpnia 1983 pierwszy komercyjny telefon komórkowy (DynaTAC 8000X) został dopuszczony do sprzedaży przez Federalną Komisję Łączności (FCC).

Slide 8

W końcu w Polsce W Polsce pierwszym operatorem telefonii komórkowej systemu NMT została firma Centertel w roku 1991 z połączenia Telekomunikacji Polskiej S.A. oraz francuskiego potentata telekomunikacyjnego France Telekom Mobiles International;

Slide 9

W końcu w Polsce Sieć rozwijała się na początku dosyć dynamicznie osiągając liczbę abonentów około 250 tyś. Jednak po wprowadzeniu systemów cyfrowych (GSM 900 i DCS 1800) część abonentów zrezygnowała z usług tej sieci i przeszła do sieci konkurencyjnych. Spółka Centertel otrzymała koncesję na sieć DCS 1800 a w roku 1999 na sieć GSM 900.

Slide 10

Trochę później Pierwszy SMS został wysłany 3 grudnia 1992 r. przez inżyniera Neila Papwortha, który przesłał na telefon komórkowy życzenia świąteczne do swoich kolegów z firmy Vodafone. W lipcu 1999 r. 23-letni James Winsoar jako pierwszy stworzył logo i dzwonki do telefonu komórkowego, a te grafiki i melodyjki dostępne były początkowo tylko dla telefonów Nokia.

Slide 11

Trochę później

Slide 12

Niedawno W telefonach komórkowych pojawia się możliwość połączenia z Internetem, aparatem telefonicznym można nawet robić zdjęcia, wprowadzono dotykowe ekrany. Możliwości jest coraz więcej, pojawiają się nowe wynalazki.

Slide 13

Niedawno

Slide 14

Niedawno

Slide 15

2050? Co jeszcze nas czeka? Dziękuję za uwagę.

Dane:
  • Liczba slajdów: 15
  • Rozmiar: 1.45 MB
  • Ilość pobrań: 6110
  • Ilość wyświetleń: 32848
Mogą Cię zainteresować
Czegoś brakuje?

Brakuje prezentacji,
której potrzebujesz?

Nie znalazłeść potrzebnej prezentacji multimedialnej? Wypełnij formularz a my zrobimy to za Ciebie i poinformujemy mailowo. Wszystko w mniej niż 24 godziny!

Znajdziemy prezentację
za Ciebie