Historia

7 cudów świata

6 lat temu

Zobacz slidy

7 cudów świata - Slide 1
7 cudów świata - Slide 2
7 cudów świata - Slide 3
7 cudów świata - Slide 4
7 cudów świata - Slide 5
7 cudów świata - Slide 6
7 cudów świata - Slide 7
7 cudów świata - Slide 8
7 cudów świata - Slide 9

Treść prezentacji

Slide 1

7 CUDÓW ŚWIATA Autor: Julia Choromańska kl.6 d

Slide 2

   Wielki Mur Chiński Wielki Mur Chiński jest jednym z najsłynniejszych budowli w Chinach i na całym świecie. Wije się wśród gór i pustkowi. Jego długość przelotowa wynosi 2500 km.

Slide 3

Petra w Jordanii Petra to ukryte w południowej Jordanii różowoczerwone skalne miasto. Petra jest niemal całkowicie niedostępna, gdyż leży w głębokim wąwozie.

Slide 4

Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro Pomnik Chrystusa Zbawiciela to jedna z najbardziej rozpoznawalnych figur Rio de Janeiro. Budowla ta ma 38 m wysokości i znajduje się na granitowej górze Corcovado.

Slide 5

Peru Machu Picchu w Machu Picchu, czyli Stary Szczyt to najlepiej zachowane miasto Inków, które powstało w XV wieku. Podobno budowla ta służyła Inkom jako zegar słoneczny. Jego wysokość wynosi 2090-2400 m n.p.m.

Slide 6

Chichen Itza w Meksyku Chichen Itza znajduje się na półwyspie Jukatan. Miasto zbudowane zostało na początku naszej ery przez Majów. Na szczyt góry prowadzi 365 schodów z czterech stron świata.

Slide 7

Koloseum w Rzymie To jedna z budowli antycznego Rzymu. Wspaniały amfiteatr o obwodzie 527m. Miał bogato zdobione korytarze prowadzące na widownie, która liczyła ponad 50 tys. miejsc siedzących i kilka tysięcy stojących.

Slide 8

Tadż Mahal w Indiach Miejsce te jest często nazywane świątynią miłości. Jest to najsłynniejsza budowla Indii, która powstała w XVII w. Budynek ten ma cebulasty kształt, oraz posiada cztery wieże o wysokości 60 m.

Slide 9

Dlaczego 7 ? Liczba tych cudów ma przypuszczalnie swoje znaczenie. Już od dawna liczbę siedem uznawano za świętą i w religii wiązano ją ze szczególnymi lub tajemniczymi zdarzeniami. Jak należało oczekiwać, niektóre z tych cudów w ciągu stuleci zawaliły się i rozpadły w gruzy, a późniejsi pisarze sporządzili swoje własne listy Cudów Świata.

Dane:
  • Liczba slajdów: 9
  • Rozmiar: 0.95 MB
  • Ilość pobrań: 3073
  • Ilość wyświetleń: 18775
Mogą Cię zainteresować
Czegoś brakuje?

Brakuje prezentacji,
której potrzebujesz?

Nie znalazłeść potrzebnej prezentacji multimedialnej? Wypełnij formularz a my zrobimy to za Ciebie i poinformujemy mailowo. Wszystko w mniej niż 24 godziny!

Znajdziemy prezentację
za Ciebie