Chemia

Twarość wody

5 lat temu

Zobacz slidy

Twarość wody - Slide 1
Twarość wody - Slide 2
Twarość wody - Slide 3
Twarość wody - Slide 4
Twarość wody - Slide 5
Twarość wody - Slide 6
Twarość wody - Slide 7
Twarość wody - Slide 8
Twarość wody - Slide 9
Twarość wody - Slide 10
Twarość wody - Slide 11

Treść prezentacji

Slide 1

Twardość wody

Slide 2

Twardość wody właściwość wody wynikająca z obecności w wodzie składników mineralnych, głównie węglanów, wodorowęglanów, chlorków, siarczanów(VI) oraz krzemianów wapnia i magnezu.

Slide 3

Twardosc wody sprawdza się papierkiem lakmusowym(Lakmus wskaźnik pH, produkt naturalny występujący w wielu gatunkach porostów). Zalezy od pH(zasadowości wody) wody, wpływa na rozpuszczanie się soli, proszkow.

Slide 4

Im bardziej miękka woda tym mniej kamienia. Twardość wody ma bardzo silny wpływ na jej napięcie powierzchniowe. Czym większe napięcie powierzchniowe wody, tym trudniej zwilża ona wszelkie powierzchnie, na skutek czego trudno jest przy jej pomocy prać i zmywać naczynia.

Slide 5

Dodatek detergentów powoduje zmniejszenie twardości wody - im woda jest twardsza, tym więcej trzeba ich dodawać, aby uzyskać skuteczny efekt mycia.

Slide 6

Twardość wody dzieli się na: - nietrwałą- zwaną też przemijającą, węglanową - która jest generowana przez sole kwasu węglowego węglany - trwałą - która jest generowana przez sole innych kwasów, głównie chlorki, ale też siarczany, azotany i inne.

Slide 7

Twarda woda i kamień w urządzeniach AGD Osad występujący na grzałkach i ściankach czajników i innych urządzeń AGD to widok doskonale znany każdej gospodyni domowej. Jego usuwanie jest trudne, czasochłonne i wymaga używania odpowiednich środków. Mało kto zdaje sobie sprawę, że oprócz nieestetycznego wyglądu taki osad powoduje poważniejsze konsekwencje.

Slide 8

Co powoduje twarda woda? Twardość wody jest parametrem określającym stężenie soli wapnia i magnezu w wodzie. Pierwiastki tych soli mają zdolności krystalizowania, przez co stają się przyczyną powstawania osadów.

Slide 9

Woda wodociągowa w Polsce ma średnio 18-20dH (stopni niemieckich) jest więc bardzo twarda. Twarda woda w domu może stać się prawdziwym utrapieniem. Dlaczego? Powoduje powstawanie uciążliwych osadów na bateriach, kafelkach, sanitariatach czy kabinie prysznicowej Stopniowo niszczy instalacje grzewcze, armaturę, urządzenia AGD (pralki, zmywarki, czajniki, ekspresy do kawy, itp.) Wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie Przyczynia się do wzrostu kosztów ogrzewania oraz większych wydatków na środki myjące, czyszczące i piorące

Slide 11

Dziękujemy za uwagę Twalda woda, mamusiu!

Dane:
  • Liczba slajdów: 11
  • Rozmiar: 0.37 MB
  • Ilość pobrań: 1719
  • Ilość wyświetleń: 14800
Mogą Cię zainteresować
Czegoś brakuje?

Brakuje prezentacji,
której potrzebujesz?

Nie znalazłeść potrzebnej prezentacji multimedialnej? Wypełnij formularz a my zrobimy to za Ciebie i poinformujemy mailowo. Wszystko w mniej niż 24 godziny!

Znajdziemy prezentację
za Ciebie