Religia

Jan Paweł II - dzień wyboru

6 lat temu

Zobacz slidy

Jan Paweł II - dzień wyboru - Slide 1
Jan Paweł II - dzień wyboru - Slide 2
Jan Paweł II - dzień wyboru - Slide 3
Jan Paweł II - dzień wyboru - Slide 4
Jan Paweł II - dzień wyboru - Slide 5
Jan Paweł II - dzień wyboru - Slide 6
Jan Paweł II - dzień wyboru - Slide 7
Jan Paweł II - dzień wyboru - Slide 8
Jan Paweł II - dzień wyboru - Slide 9
Jan Paweł II - dzień wyboru - Slide 10

Treść prezentacji

Slide 1

Jan Paweł II 16 października 1978 r. dzień wyboru na Stolicę Piotrową

Slide 3

HABEMUS PAPAM! KAROL WOJTYŁA ZOSTAŁ WYBRANY PAPIEŻEM 16 PAŹDZIERNIKA 1978 r. O GODZ. 17.15

Slide 4

KAPLICA SYKSTYŃSKA GODZ. 18.18 Biały dym nad Kaplicą Sykstyńską pojawił się o godz. 18.18. Rzymianie, ujrzawszy go, wznieśli okrzyki radości.

Slide 5

W godzinę po wyborze na balkonie bazyliki św. Piotra ukazał się kardynał Felici, który wypowiedział formułę: Zwiastuję Wam radość wielką - mamy Papieża. Najdostojniejszego i Najprzewielebniejszego Pana Kardynała Świętego Kościoła Rzymskiego Karola Wojtyłę, który przybrał sobie imię Jan Paweł II.

Slide 6

Karol Wojtyła chcąc zachować głęboki szacunek dla Jana XXIII i Pawła VI i dokończyć dzieła rozpoczętego przez swojego poprzednika Jana Pawła I Karol Wojtyła wybiera imię: Jan Paweł II

Slide 7

Po raz pierwszy od 456 lat papieżem nie zostaje Włoch. Ostatni raz zdarzyło się to w 1522 roku, kiedy to na papieskim tronie zasiadł Holender Adrian Dedel, znany jako Hadrian VI. Papieżem został cudzoziemiec i w dodatku Polak zza żelaznej kurtyny z komunistycznego kraju.

Slide 8

NIE LEKAJCIE SIĘ! OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI Wbrew zwyczajowi przemawia do tłumu na placu św. Piotra w języku włoskim. Podczas inauguracji pontyfikatu wygłasza przesłanie: Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!

Slide 9

HERB PAPIESKI Niedługo po swoim wyborze Papież Jan Paweł II przedstawił wiernym swój herb. Jest bardzo podobny do jego herbu biskupiego. Różni się jedynie tym iż zawiera w sobie tiarę i klucze Piotrowe. Jako dewizę do herbu Papież wybrał słowa Totus Tuus Cały Twój.

Slide 10

Opracowała: Agnieszka Gajda

Dane:
  • Liczba slajdów: 10
  • Rozmiar: 1.36 MB
  • Ilość pobrań: 2438
  • Ilość wyświetleń: 17141
Mogą Cię zainteresować
Czegoś brakuje?

Brakuje prezentacji,
której potrzebujesz?

Nie znalazłeść potrzebnej prezentacji multimedialnej? Wypełnij formularz a my zrobimy to za Ciebie i poinformujemy mailowo. Wszystko w mniej niż 24 godziny!

Znajdziemy prezentację
za Ciebie