Historia

Procesy Norymberskie

5 lat temu

Zobacz slidy

Procesy Norymberskie - Slide 1
Procesy Norymberskie - Slide 2
Procesy Norymberskie - Slide 3
Procesy Norymberskie - Slide 4
Procesy Norymberskie - Slide 5
Procesy Norymberskie - Slide 6
Procesy Norymberskie - Slide 7
Procesy Norymberskie - Slide 8

Treść prezentacji

Slide 1

Procesy Norymberskie Sądowe postępowania karne prowadzone w latach 1945-1949 przeciwko zbrodniarzom nazistowskim toczone przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze

Slide 3

Geneza: Decyzję o nich podjęto na kolejnych konferencjach tzw. wielkiej trójki, sprecyzowano natomiast podczas sesji w Poczdamie. Akt oskarżenia poszczególnych procesów obejmował: podżeganie i przygotowanie wojny, dokonanie zbrodni przeciwko pokojowi, dokonanie zbrodni wojennych, dokonanie zbrodni przeciwko ludzkości.

Slide 4

Procesy: Od 20 listopada 1945 do 14 kwietnia 1949 przeprowadzono łącznie 13 procesów norymberskich wytoczonych przeciwko osobom odpowiedzialnym za zbrodnie nazistowskie z czasu III Rzeszy. sędziami i oskarżycielami w głównym procesie norymberskich byli przedstawiciele tzw. Czterech Mocarstw - Wielkiej Brytanii, Francji, Związku Radzieckiego i Stanów Zjednoczonych

Slide 5

Oskarżeni: 185 osób 39 lekarzy i prawników (proces I i II) 56 członków SS i policji (proces IV, VIII i IX) 42 przemysłowców i kierowników (proces V, VI i X) 26 przywódców wojskowych (proces VII i XI) 22 ministrów i wysokich przedstawicieli rządowych (proces II i XII)

Slide 6

Konferencja w Teheranie

Slide 7

Konferencja w Jałcie

Slide 8

Konferencja w Poczdamie

Dane:
  • Liczba slajdów: 8
  • Rozmiar: 4.50 MB
  • Ilość pobrań: 103
  • Ilość wyświetleń: 4451
Mogą Cię zainteresować
Czegoś brakuje?

Brakuje prezentacji,
której potrzebujesz?

Nie znalazłeść potrzebnej prezentacji multimedialnej? Wypełnij formularz a my zrobimy to za Ciebie i poinformujemy mailowo. Wszystko w mniej niż 24 godziny!

Znajdziemy prezentację
za Ciebie