Przysposobienie obronne

Podręczny sprzęt gaśniczy

6 lat temu

Zobacz slidy

Podręczny sprzęt gaśniczy - Slide 1
Podręczny sprzęt gaśniczy - Slide 2
Podręczny sprzęt gaśniczy - Slide 3
Podręczny sprzęt gaśniczy - Slide 4
Podręczny sprzęt gaśniczy - Slide 5
Podręczny sprzęt gaśniczy - Slide 6
Podręczny sprzęt gaśniczy - Slide 7
Podręczny sprzęt gaśniczy - Slide 8
Podręczny sprzęt gaśniczy - Slide 9
Podręczny sprzęt gaśniczy - Slide 10
Podręczny sprzęt gaśniczy - Slide 11
Podręczny sprzęt gaśniczy - Slide 12

Treść prezentacji

Slide 1

Podręczny sprzęt gaśniczy Jerzy Kiełb

Slide 2

Gaśnice pianowe Służą do gaszenia pożarów grupy A i B (ciał stałych pochodzenia organicznego, np. drewno, papier i cieczy lżejszych od wody). Nie można nimi gasić urządzeń elektrycznych pod napięciem.

Slide 3

Gaśnice śniegowe Stosowane do gaszenia   pożarów grupy B, C, E (drewna, papieru, węgla, cieczy, gazów palnych, farb, lakierów, instalacji elektrycznych pod napięciem). Są używane w sklepach, hurtowniach, biurach, archiwach i bibliotekach.                                                                        

Slide 4

Gaśnice proszkowe   Są przeznaczone do gaszenia pożarów grupy B, C, E. Stosowane są w gaszeniu pożarów samochodów, garaży, gazów, instalacji elektrycznych pod napięciem.                                                                        

Slide 5

Agregaty proszkowe Charakteryzują się większymi gabarytami, w związku z tym posiadają większą ilość środka gaśniczego. Stosowane są do zabezpieczenia dużych obiektów, np. magazynów, hurtowni, stacji paliw, hoteli.

Slide 6

Hydronetki wodne Hydronetki składają się ze zbiornika na wodę i węża z prądownicą. Obsługiwane są przeważnie przez dwie osoby. Jedna z osób pompuje wodę, a druga obsługuje wąż z prądownicą.

Slide 7

Koce gaśnicze Są to płachty z tkaniny niepalnej, np. z włókna szklanego o powierzchni ok. 2 m2. Koc narzuca się na małe źródło ognia, odcinając dopływ powietrza. Ich budowa pozwala na wielokrotne użycie.

Slide 8

Hydranty wewnętrzne Hydranty są umieszczone w szafkach z wężami pożarniczymi i prądownicami. Służą do gaszenia pożarów w pomieszczeniach, gdzie można stosować wodę. Na wypadek pożaru trzeba rozwinąć wąż z prądownicą i otworzyć zawór.

Slide 9

Hydranty zewnętrzne Hydranty zewnętrzne są instalowane na osiedlach mieszkaniowych, na terenach zakładów pracy przy większych budynkach. Wykorzystywane są przez straż pożarną.

Slide 10

Tłumice Tłumica zbudowana jest z dwóch części: metalowej części roboczej i drewnianego trzonka. Konstrukcyjnie jest podobna do łopaty z tym, że część robocza wykonana jest z pasków blachy. Może również występować pod postacią wiklinowej lub brzozowej miotły. Tłumica służy do gaszenia palących się traw i nieużytków, poprzez uderzanie częścią roboczą w palącą się roślinność na granicy frontu ognia.

Slide 11

Bibliografia ABC strażaka ochotnika materiały szkoleniowe dla uczestników OTWP, ZOSP RP, Gdańsk 2000. Borowiecki M., Pytasz Z., Rygała E., Bądźmy bezpieczni podręcznik cz. 1, PWN, Warszawa 2005. Słoma J., Przysposobienie obronne podręcznik, Nowa Era, Warszawa 2005. www.kgpsp.gov.pl

Slide 12

Bibliografia http:pl.wikipedia.orgwikiGrafika:FireExtinguisherABC.j pg http:pl.wikipedia.orgwikiGrafika:HydrantPozna C584.jpg http:www.gasnice.waw.plsklepprodukt.php? id326idg1 http:www.gasnice.waw.plsklepprodukt.php? id382idg1 http:ppoz.sklep.plsprzetstrazacki.html http:www.zar.gliwice.plagregatygasnicze.php

Dane:
  • Liczba slajdów: 12
  • Rozmiar: 0.47 MB
  • Ilość pobrań: 61
  • Ilość wyświetleń: 5774
Mogą Cię zainteresować
Czegoś brakuje?

Brakuje prezentacji,
której potrzebujesz?

Nie znalazłeść potrzebnej prezentacji multimedialnej? Wypełnij formularz a my zrobimy to za Ciebie i poinformujemy mailowo. Wszystko w mniej niż 24 godziny!

Znajdziemy prezentację
za Ciebie