Muzyka

Britney Spears - Życie i kariera

5 lat temu

Zobacz slidy

Britney Spears - Życie i kariera - Slide 1
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 2
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 3
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 4
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 5
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 6
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 7
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 8
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 9
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 10
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 11
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 12
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 13
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 14
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 15
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 16
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 17
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 18
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 19
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 20
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 21
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 22
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 23
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 24
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 25
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 26
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 27
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 28
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 29
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 30
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 31
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 32
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 33
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 34
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 35
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 36
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 37
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 38
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 39
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 40
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 41
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 42
Britney Spears - Życie i kariera - Slide 43

Treść prezentacji

Slide 1

Britney Spears ŻYCIE I KARIERA MUZYCZNA

Slide 3

Britney Jean Spears (ur. 2 grudnia w McComb w stanie Misisipi w Stanach Zjednoczonych), amerykańska piosenkarka POP, tancerka, aktorka. Nazywana Księżniczką Popu .Posiada swoja gwiazdę w Alei Gwiazd. Jest laureatką nagrody Grammy za piosenkę Toxic.

Slide 4

NAGRODA Nagroda Grammy jest GRAMMY przyznawana przez Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji w USA, za wyróżniające się osiągnięcia w muzyce rozrywkowej. Jest jedną z trzech najbardziej znaczących nagród muzycznych przyznawanych co roku. Grammy (zazwyczaj przyznawana w lutym) jest poniekąd muzycznym Oscarem.

Slide 6

Jej Rodzina Jej matka Lynne Irene była nauczycielką, a ojciec, Jamie Parnell - budowniczym. Brat Britney, Bryan, jest managerem rodziny Spears, natomiast jej młodsza siostra Jame Lynne jest aktorką. Piosenkarka ma za sobą dwa małżeństwa - z Jasonem Alexandrem oraz z Kevinem Federleynem, z którym ma dwójkę dzieci Seana i Jaydena. Po rozwodzie z Kevinem, Britney postanowiła poświęcić się karierze muzycznej.

Slide 7

Rodzeństwo Britney: Bryan oraz Jamie

Slide 8

Jak zaczynała drogę do kariery W 1993 Spears pojawiła się w telewizyjnym programie dla dzieci The Mickey Mouse Club razem z Christiną Aguilerą i Justinem Timberlakem. Po krótkim czasie Spears podpisała kontrakt z wytwórnią płytową Jive Records , która wydała jej debiutancki album ...Baby One More Time w 1999r. Olbrzymi sukces krążka uczynił ją ikoną muzyki i prawdziwym zjawiskiem popowym oraz wpłynął na odrodzenie się popu w późnych latach 90.

Slide 9

The Mickey Mouse Club (Klub Myszki Mickey)

Slide 12

Kariera Britney Spears jako wokalistka nagrała sześć płyt oraz wydała dwie kompilacje (stan na rok 2008). Pierwszy teledysk nagrała w wieku 16 lat . Albumy wokalistki sprzedały się w ponad 90 milionowym nakładzie, z czego aż 41,8 milionów zostało sprzedane w Stanach Zjednoczonych. Przez tak dużą sprzedaż płyt Britney została okrzyknięta mianem Księżniczki popu.

Slide 13

Dwa jej najpopularniejsze single ...Baby One More Time oraz Oops!... I Did It Again - osnute są mianem utworów kultowych, wpisujących się w kanon muzyki popowej.

Slide 14

Jej pierwsza miłość Justin Timberlake miał 11 lat kiedy zapisał się do Klubu Myszki Mickey. To tam poznał i zakochał się Britney. To była miłość od pierwszego wejrzenia - wspomina Justin. Zauroczyła mnie, gdy tylko ją poznałem.

Slide 16

Albumy Britney Spears

Slide 17

1998-1999: ...Baby One More Time

Slide 18

Pod koniec 1998 pojawił się pierwszy singiel Spears ...Baby One More Time, dwa tygodnie później stacja MTV wyemitowała teledysk do utworu. Wtedy piosenka w szybkim czasie zajęła pierwsze pozycje na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych i MTV. Kilka miesięcy później w sklepach pojawiła się debiutancka płyta ...Baby One More Time. Krążek zdobył status diamentowej płyty w Stanach Zjednoczonych. Na całym świecie sprzedało się ponad 28 milionów kopii albumu.

Slide 19

2000: Oops!... I Did It Again

Slide 20

W maju 2000 roku pojawiła się druga płyta Spears: Oops!... I Did It Again. Album zadebiutował na 1 miejscu Billboard 200 sprzedając w pierwszym tygodniu ponad 1,3 miliona kopii! RIAA przyznała Oops!... I Did It Again diamentowy certyfikat z powodu 10 milionowej sprzedaży krążka w samych Stanach Zjednoczonych. Podczas występu 2000 roku podczas trasy koncertowej w Nowym Jorku Spears zerwała czarny garnitur wyjawić prowokacyjny strój w kolorze skóry z kryształkami, który spowodował sporo kontrowersji. Płyta była nr 1 w USA, Kanadzie, Japonii, Korei, Tajwanie, Francji, Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Szwecji i piętnastu innych krajach na świecie. Krążek sprzedał się w łącznym nakładzie 26 milionów sztuk.

Slide 21

2001-2002: Britney

Slide 22

Listopad 2001 na sklepowe półki trafił trzeci studyjny album pod tytułem Britney.   Dzięki debiutowi tego albumu na 1 miejscu Bilboard 200 Britney jako pierwsza artystka w historii muzyki osiągnęła sukces trzech albumów, które debiutowały na pierwszym miejscu listy Billboard 200. Pierwszym singlem z płyty była utrzymana w klimacie RB piosenka Im a Slave 4 U, która różniła się od dotychczasowych piosenek Britney. Cała płyta była bardziej odważna. Album sprzedał się w 15 milionach egzemplarzy. Magazyn Forbes, docenił umiejętności piosenkarki i umieścił Britney w rankingu najpotężniejszych sław świata.

Slide 23

2003: In the Zone

Slide 24

18 listopada 2003 roku pojawił się czwarty album piosenkarki In the Zone. Album promowany był przez singiel Me Against the Music, który Britney wykonywała wspólnie z Madonną. Krążek emanował erotyką. Na płycie znalazła się piosenka Toxic za którą Britney otrzymała nagrodę Grammy. Britney z Madonną

Slide 25

Na rozdaniu nagród MTV Video Music Awards 2003 Britney wystąpiła z Christiną Aguilerą wykonującą piosenkę Like a Virgin podczas której dołączyła do nich amerykańska wokalistka Madonna. Pomiędzy Britney Spears a Madonną doszło do pocałunku, który został nagłośniony i głęboko wpisał się w historię gali MTV Video Music Awards. Brinet Spears i Christina Aguilera

Slide 26

Wokalistka w 2005 roku roku rozpoczęła pracę nad kolejnym albumem, niestety została przerwana, ponieważ Britney dowiedziała się , że jest w ciąży. Piosnekarka wówczas zawiesiła swą karierę muzyczną, oddając się opiece nad dzieckiem.

Slide 27

2005-2007: Blackout

Slide 28

Records wydał piąty studyjny album Britney Spears Blackout. Album promował singel Gimme More, który w bardzo krótkim czasie awansował na trzecią pozycję Billboardu Hot 100 w USA. Singiel był jednym z najbardziej popularnych piosenek Spears w USA. Album ten sprzedał się w ilości ponad 2 milionów kopii, co jest dość słabym wynikiem.

Slide 29

2008-2009: Circus

Slide 30

oświadczenie ogłaszające tytuł szóstego albumu Britney Spears pt. Circus. 26 września odbyła się premiera singla Womanizer, który zapowiada szósty album Britney pt. Circus. Singiel niespełna kilka dni po premierze stał się numerem jeden m.in. w Australii, Kanadzie, Norwegii, Szwecji, Turcji oraz Stanach Zjednoczonych oraz Polsce. 15 października 2008 roku singiel Womanizer ustanowił nowy rekord na amerykańskiej liście przebojów Billboard Hot 100 - piosenka awansowała z 96 pozycji na miesjce 1. gdzie utrzymała się przez tydzień.

Slide 31

CIEKAWOSTKI CIEKAWOSTKI DOTYCZĄCE DOTYCZĄCE BRITNEY BRITNEY SPEARS SPEARS

Slide 32

W 2003 roku jej nazwisko znalazło się na liście najbardziej seksownych ciał w Hollywood przygotowanej przez magazyn In Style.

Slide 33

Była brana pod uwagę przy obsadzaniu roli Lucy McClane w filmie Szklana pułapka 4.0.

Slide 34

W 2004 roku zajęła razem z Justinem Timberlakem 1 miejsce w rankingu zorganizowanym przez magazyn In Touch na najbardziej spektakularne rozstania znanych par.

Slide 35

Ma dwie własne linie perfum: Curious oraz Fantasy.

Slide 36

W 2002 roku osiągnęła pierwsze miejsce jako najczęściej wyszukiwana osoba w internecie. Utrzymywała się w pierwszej 10 przez 140 tygodni.

Slide 37

Jej pierwsze małżeństwo z Jasonem Alexandrem trwało zaledwie 55 godzin .

Slide 38

BRITNEY NA KONCERTACH

Slide 43

KONIEC Dziękujemy za uwagę !

Dane:
  • Liczba slajdów: 43
  • Rozmiar: 3.64 MB
  • Ilość pobrań: 2566
  • Ilość wyświetleń: 14542
Mogą Cię zainteresować
Czegoś brakuje?

Brakuje prezentacji,
której potrzebujesz?

Nie znalazłeść potrzebnej prezentacji multimedialnej? Wypełnij formularz a my zrobimy to za Ciebie i poinformujemy mailowo. Wszystko w mniej niż 24 godziny!

Znajdziemy prezentację
za Ciebie